Zápalky S&B

Odpovědět
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Zápalky S&B

Příspěvek od Dancek »

Je to už několik let, co jsem koupil malé puškové zápalky v krabičce, kterou jsem nikdy předtím ani potom neviděl. Krabička je plastová, má podobnou nebo možná úplně stejnou velikost jako např. krabička na perkusní zápalky 4 mm od S&B, obsahuje 200 ks zápalek, obvyklé upozornění na zacházení, nepřístupnost dětem ..., jaké bývá vytištěno na papírových obalech běžných zápalek a navíc zde byla tabulka doporučených hloubek zalisování pro jednotlivé typy zápalek.
Přílohy
Zápalky SB SR.JPG
Zápalky SB SR.JPG (38.28 KiB) Zobrazeno 46489 x
Zápalky SB.JPG
Zápalky SB.JPG (95.28 KiB) Zobrazeno 46489 x
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: Zápalky S&B

Příspěvek od Petr »

Díky, zajímavé. :D
Jen dodám proč je nutné zápalku dobře zatlačit do jejího lůžka.
a) příliš vystouplá zápalka znemožní zavření závěru zbraně
b) u nedolisované zápalky, i v tom v případě, že dojde k zavření závěru není zaručen spolehlivý roznět zápalky. Při úderu zápalníku dojde k uvolnění kovadlinky zápalky a zápalka selže. Kovadlinka zápalky musí být pro spolehlivý roznět opřena o dno zápalkového lůžka. Kovadlinka zápalky je vidět ze spodní strany zápalky. Takový ten kovový 3 lístek.
na foto je vidět kovadlinku zápalky a ve výřezech krytku zápalkové slože. Pro roznět zápalky je nutné prudké stlačení zápalkové slože mezi krycím plechem zápalky a kovadlinkou.
petr
ps : doporučené rozměry zalisovaní zápalky jsou určitě zajímavé, pro praxi většinou zcela vyhovuje kontrola prstem, zápalka musí být zalisovaná lehce pod okraj nábojnice. Pokud máte problémy se spolehlivostí nábojů s tím, že na zápalce je jasny otisk zápalníku. Nejde vina většinou za zápalkama, ale právě za nedolisováním zápalky.
Přílohy
IMG_0700.JPG
IMG_0700.JPG (51.26 KiB) Zobrazeno 46481 x
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Zápalky S&B

Příspěvek od Dancek »

S výše uvedenými zápalkami jsem udělal novou, ne zrovna dobrou zkušenost. Když jsem je nalisoval, náboje 357 magnum přebil a v dohledné době vystřílel, fungovaly naprosto spolehlivě, ať jsem je střílel z LA karabiny nebo z revolveru.
Nedávno jsem dělal inventuru v nábojích a našel jsem krabici s asi 35 ks náboji s těmito zápalkami, přebitými před šesti nebo sedmi lety, tak jsem je chtěl vystřílet.
Střílel jsem z LA karabiny a asi polovina nebo něco přes polovinu zápalek neodpálilo na první úder zápalníku, většina z těch neodpálených odpálila na druhý, pár na třetí, jedna na čtvrtý úder a jedna neodpálila vůbec ani po osmi úderech. Po prvním selhání jsem zakroutil hlavou a po druhém zkontroloval hloubku zalisování zápalek u zbývajících nábojů – byla v pořádku. Náboje, u kterých zápalky odpálily, fungovaly bezvadně, nezávisle na tom, kolika úderů zápalníku bylo k odpálení potřeba.
Omyl v sestavách nábojů vylučuji, do krabiček si dávám kousky papíru s údaji o střele, druhu a navážce prachu, OAL a zápalce, u S+B SR zápalek ještě uvádím, zda zápalka pochází z běžné krabičky nebo z kulaté, ty pak značím S+B SRo, kde kroužek značí kulatou krabičku.
Je možné, že by plech zápalek časem ztvrdnul nebo se snížila citlivost zápalkové slože? Setkal jste se někdo s něčím takovým?
Odpovědět

Zpět na „Zápalky“