Nováče Loadmaster

Loadmaster
Pravidla fóra
vše o lisu Lee Loadmaster, seřízení, zkušenosti, praxe, vkládání fotek povoleno zmenšete ale jejich velikost
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Špatně si asi beru údaje k přebíjení. Střelu Best Bullets jsem si zařadil jako FMJ, ale je to tedy poměděná olověná střela. To bude celý problém pravděpodobně. OAL dělám 29,40 a proto olověná střela v náboji s větším OALem, která je širší se otírá o konec komory. Díky za radu, zkusím OAL do 28,20
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Dancek »

Brzdi, napsal jsi pouze, že používáš střely BB 124 grs, což jsem si vysvětlil jako střely slovenského výrobce Ares RNBB 124 grs. Střely Best Bullets jsem naživo nikdy neviděl, nevím zda tvarem a hlavně délkou odpovídají těm od Arese. Ale někteří účastníci tohoto fóra je používají, snad by poradili ...
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Jako začátečník, nemám právě jasno, kam zařadit střely Best Bullets. Dle mého se o FMJ nejedná, střela je pouze poměděná. A odpovídalo by tomu i to, že s vyššími OAL(zkoušel jsem od 29-29,60)mm, jaké jsou pro FMJ střely ji nedostanu do komory Walthera. Střela přečuhuje, a jak jsem psal výše pokud ji vezmu na barvu, otěr je patrný pouze na střele. Dnes jsem vystřílel na střelnici cca 100 přebitých nábojů s OAL 29-29,60, nábojnice SB jednou přebité, zápalky SB 4,4 SP :) , střely Best Bulets 124 gr. , navážky 4,7-5,1 Lovex S020. Na 25 m téměř nic v terči. Nejsem dobrý střelec, ale následně s SB valná většina v černém. Terč jsem posunul na 10m a podle průstřelu bylo vidět, že střely létají na placato. Zřejmě se strhnou v hlavni. Chci zkrátit OAL a snížit navážku dle tabulky pro olověnou střelu ARES, tedy OAL 28,20, S020 3,7 gr. Posvětí mně to tu někdo zkušený? :) Díky
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Petr »

střely Best Bulets dále jen jako BB či " bardotky" https://cs.strobl.cz/stely-pomdn-pistolov/
jedna se o olověnou střelu na které je nanesen poměrně silný povlak čisté mědi.
Střela má o něco málo větší průměr než pláštová ( uvádím obecně z několika důvodů, jednak se to týká všech ráží )
- tak výhody : přesnost, homogení střely jsou principiálně přesnější než konstrukce plášť, olověné jádro. šetří vývrt hlavně, protože Cu je měkčí než slitiny Cu které jsou většinou používány pro pláště FMJ, olovo je kryto Cu, střela je méně toxická než klasická FMJ ( pro kryté střelnice a emise olova při výstřelu,
- nevýhody : cena, střela se chová, z hlediska přebíjení jako něco mezi FMJ a olovem, může být citlivější na volbu prachu než FMJ.

k tvému dotazu. Zcela správně usuzuješ že příčina problému je ve strhnutí střely v hlavni. V první řadě bych zkusil změnit prach. Zkusil bych buď Lovex D 036 a nebo VECTAN A 1 a nebo VECTAN Ba 9. Lovex S 020 je poměrně rychle hořící prach vyvinutý speciálně pro 9mm Luger ve služební verzi, tj, plný výkon a střela FMJ s klasickým pláštěm.
Snížení navážky prachu S020 by mohlo také pomoci, to chce prostě prubnout. OAL 28,20 s malou navážkou nic proti. Udělal bych si několik navážek protože 3,7 grs mě přijde odhadem málo. Budeš z toho mít opakovačku :-) prostě serie po cca 5 ks a začal bych třeba na tebou zmíněných 3,7 rgs až se přiblížit navážkám kde víš že to už létá na placku. Stejně bych uvažoval o změně prachu viz výše.

krátce k OAL. ( celková délka náboje ) CIP rozměr je maximální, většinou je vztažen např. u 9mm Luger ke klasické ogivální střele. Pokud použijete jinou střelu OAL se bude lišit. OAL pro některé střely je buď v tabulkách a nebo ho také udává QL. Pokud nemáte žádný z uvedených zdrojů. Použijte následující postup.
Zvolte OAl podle CIP. Náboj nezaškrcujte. Vložte náboj do nábojové komory své zbraně. Náboj musí jit do komory zasunout na doraz. Pokud ne zmenšetze OAl. Mírné vůle se objeví jak provedete zašrcení. Nejlépe Lee Factory Crim Die https://cs.strobl.cz/matrice-factory-cr ... pistole-2/
což doporučuji.
Zmenšení OAl veke z zmenšení vnitřního protoru nábojnice a tak k zvýšení tlaků. Nechte si vždy rezervu v navážce. Respektive není dobré jit na maximální dávku prachu a ještě výrazně zmenšit OAL.
Střely BB mají ve foru své vlákno včetně některých laboraci a jejich vliv na přesnost. http://forum.strobl.cz/viewtopic.php?f=57&t=67
čus petr
ps. pokračování a tedy i odpověď prosím směřujte na vlákno o BB
http://forum.strobl.cz/viewtopic.php?f=57&t=67
kde bude i výše uvedená odpověď pro kontinuitu tématu
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Ještě poprosím o radu se zápalkováním. Přebil jsem zatím kolem 600 nábojů a téměř pravidelně po cca 30 nábojnicím mi vyleze ze zápalkovače nábojnice se zápalkou, která vypadá přelisovaná příliš dovnitř. Je to cítit již při zalisování zápalky, že tam jde s odporem. Všechny ostatní i následující vypadají OK. Na lisu jsem zkonroloval indexování, několikrát vyčistil prostor , kde jezdí pin, který tlačí zápalku a nastavil zápalovač. Přikládám foto v příloze. Foto není moc kvalitní, snad to půjde vidět. Dávám foto vadně nalisované zápalky i zápalky, které lisuji normálně.
Přílohy
IMG_1010.jpg
IMG_1010.jpg (78.2 KiB) Zobrazeno 52774 x
IMG_1027.jpg
IMG_1027.jpg (78.43 KiB) Zobrazeno 52774 x
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Tak to vypadá, že se jednalo o málo vysunutou vypichovací jehlu. Když jsem prohlédl ostatní zdeformované zápalky, objevil jsem na nich stopy úderníku, takže omluva, pravděpodobně deformace vznikla tlačením nové zápalky na starou a já si nevšiml stop od úderníku :?
Odpovědět

Zpět na „LEE Loadmaster“