Nováče Loadmaster

Loadmaster
Pravidla fóra
vše o lisu Lee Loadmaster, seřízení, zkušenosti, praxe, vkládání fotek povoleno zmenšete ale jejich velikost
Michal
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 26.7.2018, 15:57

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Michal »

Není u neodpálených nábojů utopená zápalka?
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Dancek »

Nelisuješ tam náhodou puškové zápalky? Ony jsou tvrdší než pistolové.
Můžeš sem dát foto krabičky od zápalek nebo aspoň opsat co je na ní napsáno?
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Petr »

hm, tak to je fakt divný. Podle mě děláš vše správně. Jen malý dotaz, co používáš za zápalky ?
Protože to je fakt dost zajímavý problém, pokud nemáš problém dojet na střelnici ve Vražkově, můžeme se tam setkat při nebližším kurzu přebíjení a koukneme se na to.
petr
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Delaboroval jsem nevystrelene naboje a zkousel znovu vystrelit zapalku. Z 22 se to povedlo 6x. Nevim jaky vliv ma na funkcnost zapalky fakt, ze byla jiz jednou neodpalena. Nejdivnejsi mi prijde, ze se neobtiskne udernik klasicky glockovsky, ale je tam jen mala tecka nikoliv plochy obtisk od glockovskeho uderniku. Foto zapalek prikladam.
CE77AFAD-2DB8-4E31-B052-B843641B77C2.jpeg
CE77AFAD-2DB8-4E31-B052-B843641B77C2.jpeg (177.96 KiB) Zobrazeno 57897 x
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Dancek »

Small Rifle jsou malé puškové zápalky, jak už jsem psal, jsou tvrdší. Do těchto nábojů patří zápalky Small Pistol, které jsou měkší. Jsem přesvědčený, že v tomto je celý problém, který snadno vyřešíš koupí správných zápalek (snad jsi nenakoupil zásobu těch puškových na několik let :mrgreen: ).
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Dle faktury mely byt SP. No nic. Nicmene se mi podarilo zapalkovac nastavit, naboje fungovali i s temito zapalkami. Overil jsem dnes na strelnici. Otisk se mi zdal prilis silny a snazil jsem se zapalkovac odladit tak, ze ted nejsem schopen se dostat do pozice kdy funguje. Skocim vymenit zapalky a pak uvidim. Chci se zeptat jestli po delaboraci muzu znovu pouzit strely a jak delaborovat nabojnice se zapalkou. Jestli je normalne dat na vypichovaci matrici a vzit si ochranne pomucky :) nebo do ohne?
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Dancek »

Zápalky jsem kalibrační matricí vylisovával několikrát, ale vezmi si brýle a pracuj pomalu, plynule bez prudkých pohybů a trhání pákou. Nábojnice tím dostaneš do původního stavu a jestli nemáš zvláštní nároky na přesnost střelby, můžeš použít i střely.
Zápalky musí být zalisovány až na dno zápalkového lůžka, jinak hrozí, že energie zápalníku se spotřebuje na její posunutí a k odpálení nedojde, v horším případě se uvolní kovadlinka a sedne-li její "lístek" mezi kalíšek zápalky a její lůžko, nelze zápalku odpálit ani dolisovat.

P.S. A to nejdůležitější jsem nenapsal: Před vylisováváním zápalek sundej nebo aspoň vyprázdni prachovač!
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Petr »

Dancek nekeca :-)
tak se to povedlo vyresit snad vse, puskovy maj fakt silnej plech a sloz je taky silnejsi.
ted uz by ti mělo vse fungovat tak jak má
kdyby něco tak napis
zdary vsem
petr
Jerryc
Příspěvky: 16
Registrován: pon 14.10.2019, 13:37

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Jerryc »

Děkuji všem za čas. Zápalky vyměněny, mimochodem jsem si všiml, že SP a SR mají ve vnitřku odlišné barvy, odzkoušeno odpalování zatím jen zápalek z nábojnice z pistole a vše ok. Stále se mi , ale nedaří přebít náboj, tak aby šel hladce do kolegovi hlavně od Walthera. V glocku krásně sedí,s nábojem lze snadno pootočit, ve waltheru vyčuhuje, nejde s ním otočit. Matrice formátovací i zažehlovací nastavené na papírek a nic. Nepatrná změna, když víc zažehluji, ale stejně do komory nesedne. Nábojnice SB, jednou vystřelené, střely BB 124gr. Když náboj vezmu na barvu, otěr se objevuje na střele. Není mi jasné, čím jiným už by to mohlo být.
Přílohy
IMG_0998.JPG
IMG_0998.JPG (40.12 KiB) Zobrazeno 57849 x
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Nováče Loadmaster

Příspěvek od Dancek »

Komory zbraní nejsou stejné, CIP stanovuje maximální rozměry nábojů a minimální rozměry komor. Přesto se stává a většinou to bývá způsobeno tvarem střely, že do komor některých zbraní nejdou náboje, které jsou v jiných zbraních bezproblémové.
Jestli je otěr pouze na střele, předpokládám, že střela se dotýká v přechodovém kuželu, zkusil bych ještě o nějakou desetinu mm zkrátit OAL.
Zrovna se dívám do tabulek Lovex z roku 2019 a v nich je pro střelu Ares RNBB 124 grs uvedena OAL pouze 28,2 mm. Ještě dodám, že této OAL musí být přizpůsobena i navážka prachu !!!
Přílohy
9 Luger.jpg
9 Luger.jpg (173.41 KiB) Zobrazeno 57845 x
Odpovědět

Zpět na „LEE Loadmaster“