Hliníkové nábojnice CCI

Pravidla fóra
Vše o nábojnicích. Výběr, zdroje, úpravy,,,,,
Odpovědět
Petr

Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Petr » úte 26.11.2019, 7:31

Zdravím,
přinesl jsem si ze střelnice krabici hliníkových nábojnic CCI v ráži 9mm Luger a .45 ACP. Pár jsem jich přebil. Fungujou, ale nevím jak dlouho. Máte s přebíjením hliníkových nábojnic nějaké zkušenosti ?
petr
Dancek

Re: Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Dancek » stř 27.11.2019, 18:17

Díval jsem se na stránky CCI a jestli jsem něco nepřehlédl, náboje do krátkých zbraní se středovým zápalem vyrábějí pouze s hliníkovými nábojnicemi a hromadnou střelou, umístěnou převážně v plastových kontejnerech. Tyto nábojnice mají podnikové označení NR (Not Reloadable). Jiné náboje se středovým zápalem a jednotnou střelou jsem na jejich stránkách nenašel. Podle váhy broků a jejich rychlosti usuzuju, že zřejmě nejsou nijak moc namáhány na tlak.
http://www.cci-ammunition.com/products/ ... ialty.aspx
Petr

Příspěvek od Petr » pát 29.11.2019, 21:55

Zdravím, na tvém odkazu jsem je také nenašel. Pravděpodobně budou pocházet z " Náboj kulový CCI, Blazer Aluminium, 9mm Luger, 124GR (8,00g), FMJ ". Zkusil jsem jich zatim přebít jen pár desítek ks. a zatím to funguje naprosto normálně. Nevím, kolk vydrží přebití. Zkusil jsem to nejhorší co na nábojnice a to UZI.
Dám vědět.
Petr
Dancek

Příspěvek od Dancek » pon 02.12.2019, 12:33

Ani podle těchto stránek nejsou hliníkové nábojnice vhodné k přebíjení, doporučují je jako levnější variantu nábojů pro střelce kteří nepřebíjejí. Docela mě zajímá, kolik přebití hliníkové nábojnice vydrží, obzvlášť v nějaké „protitankové“ laboraci.
https://www.luckygunner.com/ammo-manufa ... mmo-review
Petr

Příspěvek od Petr » pon 02.12.2019, 16:17

jj Dancek, koukal jsem na to. Není tam podle mě napsáno, že se nemají přebíjet, ale jen, že to je určeno pro střelce co prostě chtějí lacinější náboje a nepřebíjejí. :-) což je trochu rozdíl.:-) no, ne velký.
Zatím mám přebité jen jednou použité, tak uvidíme. Zacházím s tím jako s "normálními" nábojnicemi.
Přebíjejí se snadno, jen pár poznatků.
- nábojnice jsou extrémně lehké, respektive občas "zlobí" v trubici zásobníku Dillon 650.
- rekalibrace jde hodně snadno
- zatím se nevyskytl žádný problém
- cca 500 ks
petr
ps. foto vzorku,
Přílohy
IMG_1470.JPG
IMG_1470.JPG (52.95 KiB) Zobrazeno 49 x
Odpovědět

Zpět na „Nábojnice“