NONTOX

Pravidla fóra
Vše o nábojnicích. Výběr, zdroje, úpravy,,,,,
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

NONTOX

Příspěvek od Petr »

Nábojnice 9mm Luger SB mají jak je celkem obecně známo menší průměr zátravky. Tak co s tím ?
Můj, xkrát ověřený postup.
- Když narazím s pákou lisu na " tvrdo" ověřím si, že se skutečně jedná o nábojnici 9mm Luger SB NONTOX.
- Nábojnici vrátím zas do lisu a pomalým klidným tlakem zátravku propíchnu a zkalibruji jak nábojnici tak i zvětším zátravku na normální průměr. Povede se to v 99.9 % případů, když ohnete jehlu, tak už byla stejně načatá. Vypichovací jehly to chce mít v každém případě v zásobě.

Neupravujte jehlu jak se píše v různých fórech a to ani do tvaru hrotu ani na průměr. V žádném případě se nesnažte jehlu zabrousit do špičky či tvaru jehly. Optimální tvar, tj. kulaty je daný už výrobcem. Zahrocení jehly muže vést k propichu zápalky a ne jejímu vytlačení.

petr
Hangar
Příspěvky: 22
Registrován: stř 07.11.2018, 9:30

Re: NONTOX

Příspěvek od Hangar »

Kdyz jsem vypichoval zapalky s LEE matrici , zatlacilo mi to jehlu dovnitr matrice. Tak jsem odvrtaval vetsi zatravku vrtackou. Dnes devitky prebijim na Dillonu a zapalku to vypichne a zatravku zvetsi. No, radsi bych NON TOX vsechny prodal..
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: NONTOX

Příspěvek od Petr »

stačí přitáhnout kleštinu jehly ( Lee ). KLIČEM ne sikovkama !!
jehla musí mít dole půlkulatou plošku, Lee mělo jednu serii jehel, asi pokus, které byly dole kolmo useknuté, v případě že na takovou jehlu narazíte, což už se asi nestane, jehlu lehce zakulaťte.
petr
Hagenn
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06.11.2018, 14:42

Re: NONTOX

Příspěvek od Hagenn »

Petr má pravdu, citem zatlačím a průměr se zvětší bez téměř žádného rizika.
Zatím se mi podařilo ohnout jehlu jenom při vypichování 308 vojenských, připletla se mezi berdanka.
Mouman
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27.3.2019, 9:47

Re: NONTOX

Příspěvek od Mouman »

Nontox bez problémů jde. O vánocích jsem otočil hlavu od Turret Clasika za účelem vánočního očištění matric a dlouho jsem nechápal co vidím. Na jehle nabodnutá nábojnice z malorážky co zůstala v nějakém Lugeru. :roll:
Jehla továrního kulatého tvaru .
Odpovědět

Zpět na „Nábojnice“