Robla SOLO MIL x Milfoam Forrest

Pravidla fóra
čištění, oleje, detergenty atd...
Odpovědět
270Win
Příspěvky: 14
Registrován: úte 15.1.2019, 9:43

Robla SOLO MIL x Milfoam Forrest

Příspěvek od 270Win »

Ahoj,

na čištění hlavně používám klasiku Ballistol Robla SOLO MIL:

https://cs.strobl.cz/rozpoustedlo-balli ... vent-65ml/

Chtěl bych teď vyzkoušet produkt Milfoam Forrest:

https://cs.strobl.cz/isti-hlavn-sprej-s ... rest-90ml/

Máte s tím Milfoamem už nějaké zkušenosti? Jsou jeho vlastnosti srovnatelné s Ballistolem?

Díky!
Michal
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 26.7.2018, 15:57

Re: Robla SOLO MIL x Milfoam Forrest

Příspěvek od Michal »

Ahoj,
Robla je výrobek firmy Ballistol na bázi čpavku, takže funguje a pochopitelně je cítit čpavkem.
Při používání je třeba dávat pozor na brynýr.

Milfoam Forrest je pěna bez zápachu a brynýr nepoškozuje. Finská armáda tento přípravek používá i na děla.
Používám teď hlavně Milfoam, funguje fakt dobře.
Při používání pozor na to, abys měl hlaveň svisle. Dělám to tak, že v čisticí stolici dám petku na ústí hlavně a od závěru fouknu pěnu. Pak pusku postavím do rohu hlavní dolů, pod hlaveň dám plastovou krabičku od nějakého salátu. Pěna stéká dolů po drážkách a čistí.
Nechávám působit klidně hodinu.

Čisticí prostředky je vhodné střídat, každý je dobrý na nějaký druh nečistoty.
Takže například:
Milfoam pořád dokola, dokud pouští modrou barvu.
Potom SchleTek 2v1 bronzovým kartáčkem 20x protáhnout a protahovat patche do cista a sucha. Pokud je třeba, SchleTek opakuji, nebo zkusím jiný prostředek, třeba Ballistol olej.
Potom znova Milfoam dokud pouští modrou.
Může to trvat dost dlouho, pokud se hlaveň nečistí dobře a pravidelně.
Bronzové kartáčky po každém použití vyperu v lihu.
Nimrod
Příspěvky: 6
Registrován: pon 01.7.2019, 10:51

Re: Robla SOLO MIL x Milfoam Forrest

Příspěvek od Nimrod »

Ano, pořád dokola. Je to nekonečný seriál a toužený výsledek se dostaví po stovkách čištění a mnoha hodinách, než si každý najde ten svůj způsob čištění vývrtu hlavně za přispění vyzkoušené "chemie". Milfoam Forrest jsem zatím nezkoušel. Robla je super. Po jeho použití nebo Tetra Gumu Copper Solventu vždy hlaveň ošetřím lihem opakovaně a vytřu do sucha. Ověřím Ballistolem a pokud je lacetka čistá, hlaveň vytřu lihem a nakonzervuji lehce lacetkou s několika kapkami Schle Tek 2 in 1 nebo CLP 6CE. Před střelbou vytřu do sucha a opět projedu s lacetkou se Schle tekem nebo CLP. Viz. návody obou olejů. Neumím si představit čištění flinty bez nastřelovací stolice. Buď " Urob si sám " nebo originál ale s možností zafixování zbraně. Jinak je dobré mít více vytěráků - ušetří to čas, prostor na čištění a tolerantní manželku nebo přítelkyni. Čpavek není levandule.V listopadu jsem lovil vysokou přebíjenou Hornady Interbond 180 gr. pouze jedna rána. Po použití Ballistolu nepatrný náznak mědi. To se mi ještě nestalo. Opakoval jsem čištění pro jistotu Ball. cca 8x, výsledek čistý vývrt. V týdnu se to opakovalo 3x ! Před střelbou hlaveň ošetřená Schle tekem a zásah byl tam kde měl být.
Odpovědět

Zpět na „Čištění a vůbec údržba ...“