357 magnum

Hangar
Příspěvky: 22
Registrován: stř 07.11.2018, 9:30

357 magnum

Příspěvek od Hangar »

Dobry den,

Mam razi 357 , strelu LOS 158grn a prach LOVEX D032. V quickloadu navazka prachu 5.5 grn funguje, ale v prebijecich tabulkach LOVEXU uz jsem pod minimalnim limitem . Mohu takovou navazku pouzit ?

Chci udelat " cajicek" naboje, ktere budou jeste trefovat mirenku na 25 metru... Nebo bude lepší změna střely na lehčí FMJ ?
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: 357 magnum

Příspěvek od Petr »

protože to už není náboj .357 magnum,
náboje .357 magnum lze nabít na úroveň výkonu nábojú ,38 speciál.
petr
Hangar
Příspěvky: 22
Registrován: stř 07.11.2018, 9:30

Re: 357 magnum

Příspěvek od Hangar »

No vida, i 5 grainu by melo fungovat , aby to vypadlo z hlavne.
A kolik mas na ty cajicky mirenku do 357 revolveru ty ?
Diky
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: 357 magnum

Příspěvek od Petr »

"čajíčky" je strašné slovo, navrhuji použít termín terčové 357 mag
použivám laborace určené pro .38 special. vzhledem k tomu že je použita větší nábojnice ( 357 mag ) jsou o něco málo slabší než původní ,38 special. Laborace je již dost nízká, nedoporučoval bych jít níže.
petr
Dalas
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.12.2018, 13:31

Re: 357 magnum

Příspěvek od Dalas »

Už je to poměrně hodně dlouho, ale pod 147 gr LRN střely jsem dával 4,3 gr Acc. No.2. Bohužel v té době byla pro mne hradla silně nadstandardním vybavením, takže rychlosti změřeny nemám. Používáno pro soutěže SP/R, z Ruger GP100- 6" hlavně naprosto komfortní rána v porovnání se standardní laborací .357 Mag.
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: 357 magnum

Příspěvek od Petr »

Pro terčové .357 mag. jsou vhodné rychle hořící prachy, zmíněny Accurate No.2 odpovídá rychlostí hoření Lovex D032, z Vectanu je vhodný například BA 91/2. Navážky pro zmíněné prachy najdete v laboracích uvedených prachů pro náboj ,38 spec. níž nechoďte jsou již dostatečně nízké. Ještě malá poznámka, .357 mag nábojnice se natahují stejně jako puškové ( pokud jsou nabité na "plný" výkon. Je dobré to hlídat a pokud chcete mít přesné náboje, seřezat.
petr
Uživatelský avatar
Banjoplayer
Příspěvky: 19
Registrován: stř 06.3.2019, 12:52
Bydliště: Mělník

Re: 357 magnum

Příspěvek od Banjoplayer »

Pokud se někmu hodí, takto používám:

střely RNFP z Lee kleští-měkči olovo 158 gr, nebo poplast. ARES 158 gr FP BB - pozor střely ARES nutno osazovat mimo jejich "crimp-drážku" - dodržte OAL, osazením do drážky získáte náboj delší!!!

laborace.357 terčovka , pro 3" hlaveň:
- Vectan Ba9-1/2....5,2 gr
- S&B SP zápalka

laborace.357 terčovka , pro 5,5" hlaveň:
- Vectan Ba9-1/2....4,6 gr
- S&B SP zápalka

laborace.357 Magnum - pro výkon v dlouhé hlavni , pro pákovku Win 1873 (Uberti)
- Vectan SP3......15,6gr
- S&B SPM zápalka
(pozn: pro trubicový zásobník bych vždy použil FP střelu, z důvodu zabránění náhodnému odpalu o sebe opřených střel)

Berte to jako názor, případně zkoušíte na Vaše riziko :oops:
Uživatelský avatar
Banjoplayer
Příspěvky: 19
Registrován: stř 06.3.2019, 12:52
Bydliště: Mělník

Re: 357 magnum

Příspěvek od Banjoplayer »

Přidám ještě jednu myslím fajn terčovou laboraci, tentokrát s BA10.

Vnímám ji jako příjemnou, přesnou. Střely se mi nestrhávají, je to trochu silnější .38, jistě by se dala ještě navážka snížit (3.9 gr je hranice pro .38, ovšem v kratší nábojnici, tedy 357 bude díky většímu spal. prostoru pomalejší).
Nevýhodou snad může být, že prachu je málo a malé odchylky se více projeví.

Ba10 … 4,2 gr
střely Ares 358/158 gr FP BB (poplastované)

revolver SAA 1873/5,5"

Chcete-li ozkoušet, čiňte na svou zodpovědnost :oops:
Přílohy
terč1.JPG
terč1.JPG (209.37 KiB) Zobrazeno 58790 x
porovnání.JPG
porovnání.JPG (102.7 KiB) Zobrazeno 58790 x
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: 357 magnum

Příspěvek od Dancek »

Původní 357 magnum byl plněný prachem Hercules 2400 (stále se vyrábí pod názvem Alliant 2400 a v USA je pro přebíjení této ráže hodně oblíbený), náboj dosahoval podstatně vyšší tlak než dnešní náboje a střílený z revolverů s 8,75“ hlavněmi (a se silnými rámy původně určenými pro ráž 44) dosahovaly olověné střely 158 grs rychlostí okolo 470 m/s, což je přibližně tolik, jako většina dnešních továrních nábojů z 20“ hlavně. Tak vznikla legenda o 357 magnum jako o velmi univerzálním náboji vhodném i pro lov větší zvěře krátkou zbraní, jenže dnešní běžný komerční náboj je jen slabým odvarem toho původního. Ještě jedna zajímavost – z počátku výroby vyráběli někteří výrobci nábojnice pro 357 magnum s lůžky pro LP zápalky.
Rád v této ráži používám pomalejší až velmi pomalé prachy, ačkoli některé laborace nevyhoří zrovna čistě, mám prostě rád trochu větší ránu.

Přidám několik rychlostí, změřených přebíjeným nábojům 357 magnum stříleným z revolveru, mimo laborací se střelami Ares, ty jsou uvedeny ve vláknu o střelách Ares.
Každými náboji bylo měřeno 6 ran, rychlosti jsou průměrné, zaokrouhlené na celá čísla.
Výrobce střel označený otazníkem – střely jsem koupil, nevím kdo je vyrobil.
Střely Limit neměly škrticí drážky, zaškrcené roll vylézaly z nábojnic, měření jsem dokončil tak, že jsem do válce nabíjel jen po dvou nábojích. Později jsme vyrobili přípravek na tvorbu škrticích drážek, ale měření už jsem neopakoval.
Důrazně upozorňuji, že v některých případech jsem použil dosti staré tabulky, ve kterých byly uvedeny vyšší navážky prachu než jsou v současných tabulkách. Doporučuji, aby případní zájemci o tyto laborace nepřekračovali hodnoty uvedené v současných tabulkách a odmítám jakoukoli odpovědnost za případnou škodu nebo úraz, způsobený nábojem sestaveným podle mých tabulek.
Přílohy
357 rev mimo Ares.jpg
357 rev mimo Ares.jpg (213.08 KiB) Zobrazeno 58674 x
Dalas
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.12.2018, 13:31

Re: 357 magnum

Příspěvek od Dalas »

I Sellier&Bellot laboroval .357 Mag. na 425 m/s z 6" hlavně. Dnes u stejné sestavy udává 385m/s. U těch pomalých prachů důsledně používejte SPM zápalky. Díky mé nepozornosti jsem si kdysi nalaboroval pár nábojů s SP zápalkou a Acc. No.9. Díky nepozornosti a shodě okolností jsem vystřelil střelu uvízlou v hlavni další ránou. Výsledkem byla vydutá hlaveň u Ruger GP100. :oops:
Odpovědět

Zpět na „Krátké zbraně“