laborace pro UZI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

laborace pro UZI

Příspěvek od Petr »

po menším hledání jsem se dopracoval k rozumnému náboji pro UZI - S za par korun.
Takže střela olověná odlitá LEE 356-120-TC, namazaná LEE Liquid Alox. Tvrdost cca 16 - 17 HB.
Prach Vectan A1. 4,6 max 4,8 grs. ( šachtlík prachovače Lee Pro Auto Disk .61 ) OAL min. 27mm.
POZOR ! vypočtově podle QL je k horní tlakové hranici. Berte jen jako informaci, ověřte! Používám výhradně pro UZI. změřena Vo. 380m/s Eo. 570 J. Lítá to docela dobře a zbraň je čistá. Použití lehce pomalejších prachů např. LOVEX DO36 vedlo k nedopalu cca 10 % a k silnému zanášení zbraně nespáleným prachem, podobné zkušenosti i z např. Vectan BA 9.
rychlejší prachy mohou zvlášť při menší navážce způsobit, vzhledem k tomu, že UZI funguje ze zadní polohy závěru, provozní problémy. Proto když zkoušíte nové náboje tak NIKDY ne plný zásobník, ale jen tak 2 a 3 náboje.
petr
Hangar
Příspěvky: 22
Registrován: stř 07.11.2018, 9:30

Re: laborace pro UZI

Příspěvek od Hangar »

Poridil jsem Vectan A1 . Struktura jsou lupinky, takze pokud nemam zmineny prachovac ,
tak vazit hezky pekne rucne :o) V sobotu ho na UZI vyzkousim, jsem na to zvedavy.
Lišák
Příspěvky: 3
Registrován: stř 16.1.2019, 13:02

Re: laborace pro UZI

Příspěvek od Lišák »

Ahoj,dotaz jaký prach LOVEX pro náboje 9mm do UZI pod olovo a jaký pod celopláště.Díky
Mouman
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27.3.2019, 9:47

Re: laborace pro UZI

Příspěvek od Mouman »

Používám D 032 4.6 gr. Střela olovo 120 TC Lee. Soustřel na 50 m 8 cm. V0 380 m/s.!! Laborace přes maximální navážku!! Zkoušel jsem S 020 4.8gr. !! Taky přes maximální navážku!! V0 405m/s?? (asi to ještě někdy přeměřím), hulilo to jak mušketa a nepřišlo mi to nijak super, ale ne špatné. Vše stříleno při 5°C. V létě bych ubral. Nic se mi nestrhávalo. Deformace zápalky- no UZI ji zkrátka zničí, ale nepozoroval jsem. Zkoušel jsem tu A1 Vectan 4.6 gr a to se mi líbí nejvíc.
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: laborace pro UZI

Příspěvek od Petr »

jj. asi nej volba je Vectan A1, potom Vectan BA 9 a Lovex DO 36. BA9 a DO 36 nevyhoří sice úplně je tam mírné zanešení nespáleným prachem ale tlakově je tam daleko lepší průběh než DO 32. A1 je podle mě nej volba.
Petr
Odpovědět

Zpět na „UZI“