PROPAD STREL

Odpovědět
Hangar
Příspěvky: 22
Registrován: stř 07.11.2018, 9:30

PROPAD STREL

Příspěvek od Hangar »

Zkoušel jsem si spočítat o kolik se mi propadne 9mm na 5O metrů. Strela 123grn LOS HP , prach BA9 5grn, GLOCK 17 hlaveň 4.49 palců. Ukázalo mi to propad 5 cm. NIcméně zkušenost mám takovou, že to lítá 10 cm nahoru. Kde udělali soudruzi chybu ?
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: PROPAD STREL

Příspěvek od Petr »

Soudruzi chybu neudělali, spíše soudruh. :-)
Chyba bude v zadaní. Quick Target bere jako vstupní zadáni rychlost a typ střely. Z jaké zbraně už QT nezajímá, to nemá vliv na výpočet. Dále povětrnostní podmínky a hlavně k čemu je výpočet vztažen. Jestli k ose hlavně, k ose mířidel. Takže tady bude pravděpodobně chyba.
petr
Dalas
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.12.2018, 13:31

Re: PROPAD STREL

Příspěvek od Dalas »

To není chyba QT. Při opuštění hlavně střelou je výstřelná na terči 15 cm nad původním záměrným bodem (pokud je mířeno tzv. "na flek"). Střela na dráze 50m poklesne o těch 5 cm. Výsledek je pak těch 10 cm nad. Je třeba si uvědomit, že zbraň, než střela opustí hlaveň se díky působení reakčních sil pohybuje. Jde o to, aby se pohybovala pořád stejně. Z tohoto důvodu je třeba trénovat konzistenci úchopu zbraně a současně mít tak konzistentní laborace, aby nedocházelo k výrazné změně sil. Z tohoto důvodu je také nesoulad mezi posunem zásahu a výpočtem propadu střely díky změně laborace. Jak napsal Petr, QT řeší dráhu až od momentu, kdy střela opouští hlaveň.
Odpovědět

Zpět na „Quick Load“