úvodem ke střelám ARES

střely ARES
Pravidla fóra
vše o střelách ARES, zkušenosti, testy, postřehy, uvedená data včetně labarace, tj. navážky prachu,typ, množství, OAL jsou pouze informativního charakteru. Jejich užití jde vždy na vrub uživatele a Akademie nenese za jejich použití žádnou zodpovědnost. Než je použijete, vždy je proto ověřte a to buď pomocí tabulek či programu QL. Děkujeme za pochopení, není v lidských zajistit na 100 % správnost dat na veřejně přístupném fóru.
admin petr
Michal
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 26.7.2018, 15:57

Re: úvodem ke střelám ARES

Příspěvek od Michal »

Dancek: přetržené nábojnice jsem pozoroval také, ale v ráži .300 Winchester Magnum, tuzemský výrobce.
Stalo se to po pár přebitích a ve stejném místě.
Týkalo se to všech nábojnic, které jsem točil.
Je to způsobeno technologií výroby nábojnic, kdy nábojnice není postupně vytahována a mezi kroky žíhána. To pak snižuje životnost nábojnic pro přebíjení. Alespoň to mi bylo sděleno člověkem z oboru.
To ale asi nebude Tvůj případ, nebyla by to jedna nábojnice. Ale vypadá to stejně.
20190729_163414a.jpg
20190729_163414a.jpg (83.11 KiB) Zobrazeno 46513 x
Dalas
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.12.2018, 13:31

Re: úvodem ke střelám ARES

Příspěvek od Dalas »

Michale, tohle je zajímavá informace. Dělal jsi celoformát, nebo jsi krčkoval? Pokud jsi dělal celoformát, mohlo by to k tomu přetržení přispívat. Díky nákružku a "postupnému pěchování dna nábojnice" se zvýší head space, který je v tomto případě dán nákružkem a dnem a tato míra se zmenšuje a není ji jak upravit. Při krčkování se začne nábojnice chovat jako bez nákružku. Tímto nijak nezpochybňuji Tvé vysvětlení. Technologie zpracování nábojnice má zcela určitě také svůj vliv.
Omluva za mírné OT.
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: úvodem ke střelám ARES

Příspěvek od Dancek »

V neděli jsem měl „měřicí den“ a tak kromě 9 Browning se střelami LOS jsem změřil rychlosti i několika 357 magnum střílených z karabiny. Střely označené otazníkem nejsou od Arese, kdysi dávno jsem je koupil u firmy Dersol v Brně, nevím kdo je vyrobil, ale dřív jsem je viděl i v nabídce jiných firem.
Z hlediska nejmenší směrodatné odchylky rychlostí se jako nejlepší jevily náboje se střelami LFN tefl. se 5,2 grs Ba 9 ½, dál s LFN Cu od Arese a s prachem AA No. 2 a třetí s LRN střelami od Arese, rovněž s 5,2 grs Ba 9 ½.
Z hlediska čistoty hoření byly nejlepší náboje s prachy AS, A1, AA No. 2, méně čistě vyhořel prach v nábojích s 5,7 grs Ba 9 ½, nejvíc ze zkoušených špinily všechny náboje s 5,2 grs Ba 9 ½.
Přílohy
20190901.jpg
20190901.jpg (153.72 KiB) Zobrazeno 46458 x
Michal
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 26.7.2018, 15:57

Re: úvodem ke střelám ARES

Příspěvek od Michal »

Dalas: Omlouvám se, že jsem neodpověděl. Nějak jsem to vypustil :)
Přebíjím v podstatě pouze celoformátem.
Jednou vystřelené nábojnice od stejné firmy, které mi daroval kamarád, vykazovaly náznak stejného problému.
To co píšeš, samozřejmě chápu a je to jedna z vlastností nábojů s nákružkem.
Odpovědět

Zpět na „střely ARES“