Hliníkové nábojnice CCI

Pravidla fóra
Vše o nábojnicích. Výběr, zdroje, úpravy,,,,,
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Petr »

Zdravím,
přinesl jsem si ze střelnice krabici hliníkových nábojnic CCI v ráži 9mm Luger a .45 ACP. Pár jsem jich přebil. Fungujou, ale nevím jak dlouho. Máte s přebíjením hliníkových nábojnic nějaké zkušenosti ?
petr
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Dancek »

Díval jsem se na stránky CCI a jestli jsem něco nepřehlédl, náboje do krátkých zbraní se středovým zápalem vyrábějí pouze s hliníkovými nábojnicemi a hromadnou střelou, umístěnou převážně v plastových kontejnerech. Tyto nábojnice mají podnikové označení NR (Not Reloadable). Jiné náboje se středovým zápalem a jednotnou střelou jsem na jejich stránkách nenašel. Podle váhy broků a jejich rychlosti usuzuju, že zřejmě nejsou nijak moc namáhány na tlak.
http://www.cci-ammunition.com/products/ ... ialty.aspx
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Petr »

Zdravím, na tvém odkazu jsem je také nenašel. Pravděpodobně budou pocházet z " Náboj kulový CCI, Blazer Aluminium, 9mm Luger, 124GR (8,00g), FMJ ". Zkusil jsem jich zatim přebít jen pár desítek ks. a zatím to funguje naprosto normálně. Nevím, kolk vydrží přebití. Zkusil jsem to nejhorší co na nábojnice a to UZI.
Dám vědět.
Petr
Dancek
Příspěvky: 78
Registrován: pát 22.3.2019, 17:11

Re: Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Dancek »

Ani podle těchto stránek nejsou hliníkové nábojnice vhodné k přebíjení, doporučují je jako levnější variantu nábojů pro střelce kteří nepřebíjejí. Docela mě zajímá, kolik přebití hliníkové nábojnice vydrží, obzvlášť v nějaké „protitankové“ laboraci.
https://www.luckygunner.com/ammo-manufa ... mmo-review
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Re: Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od Petr »

jj Dancek, koukal jsem na to. Není tam podle mě napsáno, že se nemají přebíjet, ale jen, že to je určeno pro střelce co prostě chtějí lacinější náboje a nepřebíjejí. :-) což je trochu rozdíl.:-) no, ne velký.
Zatím mám přebité jen jednou použité, tak uvidíme. Zacházím s tím jako s "normálními" nábojnicemi.
Přebíjejí se snadno, jen pár poznatků.
- nábojnice jsou extrémně lehké, respektive občas "zlobí" v trubici zásobníku Dillon 650.
- rekalibrace jde hodně snadno
- zatím se nevyskytl žádný problém
- cca 500 ks
petr
ps. foto vzorku,
Přílohy
IMG_1470.JPG
IMG_1470.JPG (52.95 KiB) Zobrazeno 59031 x
DSe
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14.2.2019, 10:56

Re: Hliníkové nábojnice CCI

Příspěvek od DSe »

Zvlast u 357 je vaha krabicky znatelne mensi, takze pro kropice-nosice znacna uleva. Zmeril jsem tovarni laboraci. Ruger 6”. Avg 414, ale hlavne Stdev 14,3 je docela dost, avsak na 25m nepozorovatelne. Chci to pak tercove laborovat light navazkami. Uvidime, jestli budou pri nizkych tlacich tesnit lepe nez mosaz, predevsim u kratkych nabojnic jako Luger nebo 32 ACP.
Odpovědět

Zpět na „Nábojnice“