Lee Safety Scale

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 26.7.2018, 16:24

Lee Safety Scale

Příspěvek od Petr »

Moje první váhy na prach :D Takže čistá mechanika. Přesný a jednoduchý a za rozumnou cenu. Občas je ještě v digitální době používám.
Tak jak na ně. V první řadě je musíte seřídit a "hodit" do nuly. Rovná a tuhá podložka. Kolečko pro seřízení vah je na konci ramene. Kulička je protizávaží po 10 grs. nastavit na O. Jemné nastavení tj. po 1 grs. na šoupátku / jemné protizávaží ) také na 0 a na noniu ( řada lamel na šoupátku ) , tj odečet pro 1/10 grs. také na nulu. Zobáčky vah musí být proti sobě, v případě že nejsou srovnejte otočením trimovacího kolečka. Odečet vážené dávky je jednoduchý, kulička po 10 grs, na šoupátku a 1/10 na noniu. Přesný a malá pohyb šoupátka vyžaduje trochu trpělivosti a někdy vhodná nástroj, např. párátko :D
Takže celkem jednoduchá, laciné a přesné. Teď zápory. Max hmotnost vážené dávky je 50 grs. Respektive pro prach dobré, pro střely už málo. Pravda je že většinou hmotnost svých střel znáte. Vybírat např. nábojnice podle váhy je prakticky vyloučeno. Vážení prachu je bez problému ale vyžaduje trošku lepší oči a trochu trpělivost. :D
petr
DSe
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14.2.2019, 10:56

Re: Lee Safety Scale

Příspěvek od DSe »

Pro predem nastavenou hmotnost, napr. pro kontrolu navazek, je soupatko vybaveno nepostradatelnym aretacnim kolikem, jinak se nepozorovatelne presoupne jiz pri prvnim hrubsim zvazeni. Vahy jsou sice uzivatelsky mene privetive, ale je na ne v dnesni nejiste eDobe porad spolehnuti 🙂
Dalas
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.12.2018, 13:31

Re: Lee Safety Scale

Příspěvek od Dalas »

Nevím, jak to Petr myslel (zda má nějaký nový model, nebo je prakticky používá jen do 50 gr, nebo se jen upsal). Já je mám do 100gr. Jsou to moje první váhy a stále je používám. Ony dokonce umí 1/20 gr! Po desetinách je to tak, že jedna čárka je celá a u dvou sousedních jsou vidět jen stejně velké části (zhruba polovina). Mezipoloha je, když jsou vidět jen dvě čárky. Je li tedy vidět čárka na 0,1 a současně na 0,2, je váha 0,15gr. To má Lee fakt vymakaný. Jejich drobnou nevýhodou je indikace vyvážení. Na rámu je takový futuristický výbrus a proti němu chodí ramínko. Chce to trochu cviku a pořád stejný úhel pohledu. Dá se to ale upravit pro pohodlnější čtení. Jinak souhlas. Prach bez problémů, střely a nábojnice jen některé. Shrnuto, za málo peněz hódně muziky.
PS opruz je to u každé mechanické váhy.
Michal
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 26.7.2018, 15:57

Re: Lee Safety Scale

Příspěvek od Michal »

Já měl váhy vymakané tím, že jsem si na stupnici svítil baterkou, je to takové reflexnější a lépe se s tím pracuje.
Nicméně, jakkoliv to funguje, a velmi dobře funguje, tak s digitální váhou je to daleko jednodušší.

Nejlepší využití vidím například v součinnosti s prachovačem Pro Auto Disk.
https://cs.strobl.cz/lee-pro-auto-disk-powder-measure/
Zvážím, kolik sype který otvor prachovače a váhy už v podstatě použiji pouze čas od času na kontrolu.
Nevytečou ani nedojdou v tom baterky, protože váha je čistě mechanická, takže funkčnost při každém vyndání z krabice zaručena.
Takže pro preppery jasná volba :)
Odpovědět

Zpět na „Váhy“