Modifikace, nebo doplnění zdrojových dat

Odpovědět
Dalas
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.12.2018, 13:31

Modifikace, nebo doplnění zdrojových dat

Příspěvek od Dalas »

I když o této problematice pojednává manuál QL nebude od věci se tady o tom trochu zmínit. QL umožňuje v podstatě tři způsoby modifikace dat.
1. způsob je přímo v základní obrazovce v oknech "Cartridge dimension" a "Charge". Některé hodnoty mohou být zadány i v jiných oknech jako třeba "Diagram", ale ty základní jsou ty první dvě okna. Základní vlastností je to, že modifikovaná data budou uchována pouze při uložení konkrétní laborace a jen pro tuto laboraci.
2. způsob spočívá ve využití rolety "Data........" kdy pokračujeme roletou "Change......." po změně stiskem tlačítka "Add New" jsou data zapsaná do aktivní databáze. Můžete zvolit přepsání původních dat, nebo uložení pod jiným vlastním názvem. Z bezpečnostních důvodů však nelze měnit originální soubor pro prachy. To lze řešit tak, že modifikovaný prach uložíme s využitím vlastního souboru "Create New File" nebo "Save Active File As...." Pokud tedy zjistíte měřením jiné rychlosti a upravíte živost prachu "Ba" tak aby měření se shodovalo s QL, pak uložením takového prachu do vlastního souboru, můžete tento prach použít pro jiné laborace. Doporučuji do názvu prachu vpašovat šarži.
3. Přímá modifikace souboru. QL si vytváří v datech složku Quick Load s podsložkou Data. V ní najdete další podsložky. Z nich nás zajímají Bullets, Calibers a Powders. V těchto složkách jsou uloženy přislušné soubory s daty. Jedná se o prosté textové soubory s předepsanou strukturou a editovatelné v jednoduchých texťácích, které nepřidávají formátovací znaky. Např. "Poznámkový blok" ve Windows. Tady lze data neomezeně modifikovat. Největší výhodou je ale to, že můžete přidávat nebo odebírat celé bloky dat. Např. stáhnete si data prachů od Relader Swiss. Rozbalíte je do texťáku, nakopírujete do clipboardu a vložíte třeba na konec otevřeného textového souboru s daty. Ten pak uložíte, a je to.
Důrazně upozorňuji, nedělejte změny v originálních souborech dodaných s QL. Pracujte s kopiemi těchto souborů, čímž si zajistíte vždy návrat k originálu. Např. nakopírujete do souboru QLOADFW.PRO prachy Reloader Swis a tento soubor uložte jako třeba MOJEPRACHY.PRO. V QL si jej pak nastavíte jako zdrojový.
Přeji hodně zábavy s QL.
Odpovědět

Zpět na „Quick Load“