Laborace ARES 9mm Luger

střely ARES
Pravidla fóra
vše o střelách ARES, zkušenosti, testy, postřehy, uvedená data včetně labarace, tj. navážky prachu,typ, množství, OAL jsou pouze informativního charakteru. Jejich užití jde vždy na vrub uživatele a Akademie nenese za jejich použití žádnou zodpovědnost. Než je použijete, vždy je proto ověřte a to buď pomocí tabulek či programu QL. Děkujeme za pochopení, není v lidských zajistit na 100 % správnost dat na veřejně přístupném fóru.
admin petr
Odpovědět
Tomáš94
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14.10.2020, 11:49

Laborace ARES 9mm Luger

Příspěvek od Tomáš94 »

Zdravím mistry přebíječe,

jsem začátečníkem v přebíjení a měl bych na vás dotaz, jako na zkušenější ohledně navážek na určité střely od ARESu.

Jedná se hlavně o střely 9mm Luger.

Zakoupil jsem tyto typy střel ARES :
115 RN FB NG
125 RN CN BB
135 FP BB
147 FP BB

Pořídil jsem k nim prach Vectan BA 9 1/2 a dle tabulek tam pasuje pouze střela 115 RN FB NG...
Vůbec netuším čeho se mám chytit....
Mám se držet nejbližší hmotnosti střel a typu ( RN FP, FMJ) dle tabulek a poté toho, zda je těžší, či lehčí střela, tak ubírat, či přidávat prach o nějakou tu desetinu grainu? 

Má nějakou důležitou fci na přebíjení zkratky střel SBB, CN, NG, BB,  ... ? Některé znamenají bez mazací drážky, s jednou mazací, s rovnou základnou, to vím, ale ve veškerých tabulkách je pouze FP, RN, SWC, FMJ, TMJ, .. (plošinka ogivální, ...)
Mají tyto zkratky koncové nějakou důležitou roli v přebíjení?


Chvíli přebijím. 45 ACP s prachem Vectan BA 10
Se střelami ARES :
230 grs -  RNBB  (navážka 3,8 grs)
200 grs - SWC (navážka 3,6 grs)
Tyto dva druhy střel jsou i v tabulkách, kde sedí jak druh, tak hmotnost střely, poté je to celkem jednoduché, ale jak u 9mm Luger?

Mam objednané ještě celopoměděné střely od Best Bullets 9mm Luger 124 grs RN, je to typ střely TMJ a nelze (dle tabulek) použít BA 9 1/2 , jen SP2, ale vlákno o nich tu je i s použitím BA 9 1/2, tak to zkusím obšlehnout, i když mi ty hodnoty přijdou dosti vysoké....

---------

Poté pro prach Lovex S020, který pořídil kamarád. 

Dle tabulek od Lovexu tam nepasuje žádná strela od ARESu též, hapruje tam třeba jen 5 grainu váhy na střelu, bude to totéž, držet se podobné váhy a přidávat, či ubírat navážku prachu? 

Plus jak s navážkou pro Best Bullets 124 grs RN (celopoměděné) s S020ítkou?

Má tyto střely: 
135 RN BB
125 RN SBB NG
115 RN FB NG

--------

Mohl bych tedy poprosit o nějaké hodnoty, kterých bych se mohl pro začátek držet na naše typy střel a pak bych si hrál s desetinami grainu podle toho, jak by se nám střílelo? Nebo jakoukoliv radu ....
Na Maximální délku náboje si dávám pozor, na dostatečnou mezeru mezi prachem a střelou v nabojnici též.

Snad jsem to napsal pochopitelně.

Střílíme s : 
Heckker and Koch HK 45 C (tactical)
Heckler  and Koch P30L
CZ P10 c
CZ Scorpion EVO 3 S1

Děkuji za rady a pěkné střelecké dny.

Tomáš  :-)
Odpovědět

Zpět na „střely ARES“